kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Komplementy ważne dla kobiet
2010/3/4 0:10:00

Dla wszystkich kobiet istotną rolę w budowaniu pewności siebie odgrywają komplementy. 50% Polek za najcenniejsze uważa te, które usłyszą od swoich mężów lub partnerów - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki TENA, inicjatora programu „Bo jesteś piękna!"


Komplementy mają dla kobiet szczególne znaczenie, potwierdzają ich atrakcyjność, budują pewność siebie i poprawiają nastrój. Pochwały usłyszane od osób najbliższych są szczególnie cenne, m. in. ze względu na ich szczerość i bezinteresowność. Dlatego właśnie kobiety przywiązują dużą wagę do komplementów, które mówią im ich partnerzy.

fot. TenaKażdy lubi czuć się atrakcyjnie i wyjątkowo. Mówiąc komplementy, możemy wzmacniać pewność siebie drugiej osoby. Bez względu na to, czy kobieta ma nową fryzurę czy gustowną sukienkę, wystarczy po prostu powiedzieć: „Świetnie wyglądasz”, by poczuła się piękna – radzi psycholog, dr Aleksandra Borkowska, z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Niestety mężczyźni nie zawsze są świadomi wagi swoich komplementów i nie doceniają ich znaczenia w relacjach interpersonalnych. Dlatego warto powiedzieć swojemu partnerowi, jak wartościowe są dla nas jego słowa. Pozwoli to przekonać się, jak wiele można osiągnąć szczerą rozmową o własnych uczuciach i potrzebach.


Jak nauczyć swojego partnera mówić komplementy?


• Powiedz mu, by mówił to, co naprawdę myśli – Kobieta doceni komplement, jeśli będzie on szczery. Nie warto na siłę wymyślać pochwał. Lepiej zastanowić się nad tym, co jest wyjątkowego w danej osobie, czym nam imponuje.

• Przekonaj go, że prawienie komplementów to nie wstyd – Mężczyźni często krępują się prawić komplementy swojej partnerce przy innych osobach. Czas to zmienić, ponieważ pochwały wypowiedziane w towarzystwie mają dla kobiet wyjątkowe znaczenie. Jest to dla nich dowód, że ich partner naprawdę wierzy w to, co mówi.

• Zachęć go do mówienia o swoich odczuciach – Dzięki użyciu pewnych komplementów odwołujących się do naszych emocji można sprawić, że kobieta poczuje się naprawdę wyjątkowo. Są takie sformułowania jak np. "Podobasz mi się w tej nowej fryzurze" lub "Uważam, że jesteś świetna w tym, co robisz".

Kilka takich prostych słów może sprawić, że kobieta nie tylko poczuje się piękna i ważna, ale przede wszystkim bardziej pewna siebie. Dzięki temu będzie jej łatwiej osiągać własne cele oraz budować relacje towarzyskie.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: komplementy, partner, związek


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»