kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Mężczyźni mają więcej wolnego na przyjemności
2010/3/11 13:20:00

Międzynarodowe badania wykazały, że mężczyźni spędzają więcej czasu na oglądaniu telewizji, spotkaniach z przyjaciółmi, grach sportowych lub realizacji hobby niż kobiety.


Według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), składającej się z najbogatszych krajów, m. in. Włosi, Belgowie, Amerykanie, Francuzi, Brytyjczycy i Niemcy są na czele rankingu nacji, w których kobiety pracują dłużej.

Raport, wydany z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, stanowi apel o równość płci. "Rządy i przedsiębiorstwa muszą zrobić więcej, aby podjąć walkę z nierównością płci", czytamy w raporcie.

Dotychczasowe raporty OECD sugerują, że różnica ilości wolnego u różnych płci może w większym stopniu wynikać z tego, na co kobiety i mężczyźni decydują się poświęcić swój czas. Jak wskazuje raport OECD, zwykle zakupy, kąpiel, czesanie się, leżenie w ciągu dnia nie jest traktowane jako czas wolny, a swoisty rodzaj obowiązków. Gdyby tego rodzaju aktywności uznane zostały za spędzanie czasu wolnego, różnica między kobietami i mężczyznami w tej dziedzinie byłaby mniejsza.

Różnica w ilości czasu wolnego u pań i panów wynosi m. in.: niemal 80 minut we Włoszech, 50 minut w Belgii, 38 minut w USA, 33 minuty we Francji, 32 minuty w Wielkiej Brytanii i 22 minuty w Niemczech.


Senior.pl


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: czas wolny, dyskryminacja, hobby, obowiązki, przyjemności, rowność płci, równouprawnienie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»