kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Mężczyźni mają więcej wolnego na przyjemności
2010/3/11 13:20:00

Międzynarodowe badania wykazały, że mężczyźni spędzają więcej czasu na oglądaniu telewizji, spotkaniach z przyjaciółmi, grach sportowych lub realizacji hobby niż kobiety.


Według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), składającej się z najbogatszych krajów, m. in. Włosi, Belgowie, Amerykanie, Francuzi, Brytyjczycy i Niemcy są na czele rankingu nacji, w których kobiety pracują dłużej.

Raport, wydany z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, stanowi apel o równość płci. "Rządy i przedsiębiorstwa muszą zrobić więcej, aby podjąć walkę z nierównością płci", czytamy w raporcie.

Dotychczasowe raporty OECD sugerują, że różnica ilości wolnego u różnych płci może w większym stopniu wynikać z tego, na co kobiety i mężczyźni decydują się poświęcić swój czas. Jak wskazuje raport OECD, zwykle zakupy, kąpiel, czesanie się, leżenie w ciągu dnia nie jest traktowane jako czas wolny, a swoisty rodzaj obowiązków. Gdyby tego rodzaju aktywności uznane zostały za spędzanie czasu wolnego, różnica między kobietami i mężczyznami w tej dziedzinie byłaby mniejsza.

Różnica w ilości czasu wolnego u pań i panów wynosi m. in.: niemal 80 minut we Włoszech, 50 minut w Belgii, 38 minut w USA, 33 minuty we Francji, 32 minuty w Wielkiej Brytanii i 22 minuty w Niemczech.


Senior.pl


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: czas wolny, dyskryminacja, hobby, obowiązki, przyjemności, rowność płci, równouprawnienie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »